آب پنیر

آب پنیر 18 برابر بیشتر، ویتامین ب 1 نسبت به پنیر، 2 برابر بیشتر از گوشت گوساله و 5 برابر بیشتر از شیر دارد. نسبت به گوشت گوساله 7 برابر و نسبت به شیر 18 برابر ویتامین ب 2 دارد و حاوی گروه های کلسیم، اسیدهای آمینه ی فسفردار و عناصر کمیاب است. آب پنیر به آسانی توسط بدن هضم و جذب می شود. اگر دچار استرس شده اید، آب پنیر فاکتور بسیار مهمی است. اگر تحت فشار هستید و نیاز دارید که خودتان را با مواد مغذی اضافی غنی کنید، خوردن آب پنیر روش خوب و لذت بخشی برای انجام این کار است. با یک قاشق چای خوری شروع کنید و به تدریج هر روز سه قاشق غذاخوری پر میل کنید.
اگر زیاد دچار استرس می شوید و یا از نظر فیزیکی فعال هستید، این مقدار را افزایش دهید. اگر در حال حرکت هستید و احساس می کنید وقتی برای توقف کردن ندارید، یک لیوان آب پنیر بخورید. اگر میل و اشتیاق همیشگی به چیزهای شیرین دارید، ابتدا یک نوشیدنی از آب پنیر بخورید. این فرآیند می تواند شما را از غذاهای شیرین بی نیاز کند و برای بدنتان، تغذیه ی خوبی فراهم کند. اگر راغب هستید با چاشنی مورد علاقتان آنرا طعم دار کنید.
هم چنین خیلی مهم است که به طور صحیح غذا بخورید. آب پنیر می تواند به این امر کمک زیادی بکند. از میوه ها و سبزیجات تازه و دانه ی کامل غلات در رژیم غذایی تان به وفور بخورید، زیرا شامل مواد مغذی و مواد لازم برای بازسازی بدن هستند. آب پنیر مخصوصاً برای ترمیم سیستم عصبی مفید است.


مواد معدنی

مواد مهم دیگر برای گنجانده شدن در رژیم غذایی مکمل معدنی محلول است. مکمل های معدنی محلول، آسان تر و به طور مؤثرتر توسط بدن استفاده می شوند. مشکلی که در فعالیت های کشاورزی امروزه وجود دارد، این است که مقدار زیادی کودهای مصنوعی برای تحریک رشد گیاه استفاده می شود. پس از یک یا دو بار برداشت محصول، مقدار ماده ی معدنی خاک تحلیل می رود. پس حتی اگر مقدار زیادی میوه و سبزی های تازه می خورید، از نظر مواد معدنی و عناصر کمیاب، کمبود خواهید داشت، مگر این که از نظر ارگانیکی رسیده باشد.
اکثر مردم منبع خوبی از غذاهای ارگانیک ندارند. پس بهترین چیز، یک مکمل معدنی خوب است. من یک مکمل معدنی محلول که 60 تا 80 نوع مواد معدنی و عناصر کمیاب را شامل می شود، پیشنهاد میکنم. بدن برای ساختن، ترمیم و بازسازی بافت ها و ساختمان های بدن به این ترکیبات نیاز دارد. مواد معدنی برای تولید ویتامین ضروری هستند. من باید در مصرف آنها به شما هشدار بدهم.
اطمینان حاصل کنید که آنها را همان طور که توصیه شده مصرف می کنید و مطمئن شوید، که آن مکمل معدنی، عاری از فلزات سنگین است. فلزات سنگین سبب بروز مشکلات درازمدت در سلامتی می شوند.
یک مکمل معدنی خوب در وضعیت استرس، کمک خیلی زیادی خواهد کرد، مثلاً کمک به ترمیم و بازسازی بدن و سیستم عصبی. پودر آب پنیر به طور طبیعی منبع خوبی از مواد معدنی و عناصر کمیاب است، اما ممکن است به وسیله ی عملیات کشاورزی در نواحی خاص، تحت تأثیر زیادی قرار بگیرد. به خوردن این دو مکمل غذایی عادت کنید، زیرا به سالم و تندرست ماندن کمک می کنند.

 

 

 

مرکز مشاوره و روانشناسی راه فردا

گردآورنده: نگار صادقی

^