• سمینار سمت - دکتر مظفر

    کارگاه زبان بدن برج میلاد

  • عکسهای سخنرانی شهرداری

    کارگاه زبان بدن شهرداری تهران

  • کارگاه زبان بدن برج میلاد

بیشتر مردم آنچه را که یادداشت می کنند فراموش می کنند، فراموش می کنند زیرا در روند یادداشت برداری آنها فقط از درصد بسیار کوچکی از ذهن شان استفاده می کنند. شیوه ی طرح ریزی ذهنی به شما این امکان را می دهد که کل یک کتاب را حفظ کنید!


سیستم های یادداشت برداری استاندارد از جمله ها، عبارات، فهرست ها و خطوط و اعداد استفاده می کنند. چنین سیستم هایی فقط از اصول ذهنی قشر سمت چپ مخ برای لغات، فهرست ها، منطق، ترتیب، توالی و عدد، تصویر فراموش شده، ارتباط دادن، مبالغه، پوچی، شوخ طبعی، رنگ، ریتم، احساسات، میل جنسی و لذت جویی استفاده می کنند.


به منظور یادداشت برداری مناسب، باید سنت ها را بشکنید و همانند اصول ذهنی اساسی از هر دو نیمکره ی مغزتان استفاده کنید. در این سیستم یادداشت برداری، از برگه های سفید بدون خط استفاده کنید و از یک تصویر ذهنی کلیدی (نیمکره راست) استفاده کنید که موضوع اصلی یادداشت برداری شما را خلاصه می کند. از این تصویر مرکزی خطوطی بکشید (نیمکره چپ) که روی آن کلمات ذهنی اصلی یا تصاویر واقعی زیر نواحی اصلی و زیر موضوعاتی که قصد یادداشت برداری از آن را دارید، چیزهایی نوشته (نیمکره چپ) یا کشیده شده است (نیمکره راست).


خطوط بیشتری به این خطوط وصل هستند که مجدداً روی هر یک از آنها نیز کلمات ذهنی کلیدی یا خود تصاویر کلیدی قرار دارند. به این ترتیب نقشه ی ذهنی یادداشت برداری حافظه ای چند بعدی، مرتبط، ذهنی و رنگی برای هر چیزی که می خواهید یادداشت برداری کنید، بسازید. در این شیوه ی یادداشت برداری به دلیل کاربرد تمامی اصول حافظه، و یادداشت برداری چند بعدی، نه تنها یادداشت هایتان را سریع و دقیق به خاطر می آورید، بلکه متوجه می شوید که این شیوه به شما این امکان را می دهد که آنچه راکه یادداشت می کنید بفهمید، تحلیل کنید و منتقدانه در مورد آن فکر کنید و در عین حال به شما زمان بیشتری می دهد تا هم به سخنران و هم به کتابی که در حال یادگیری آن هستید، توجه بیشتری کنید. این شیوه و کاربردهای آن به طور کامل تر در کتاب هایم با عناوین «نقشه ذهن» و «معجزه ذهن»، آمده است.


استفاده از کلمات کلیدی و تصاویر کلیدی روشن نقشه ی ذهنی شما را قادر می سازد تا یک کتاب کامل را با یک بازنمایی واضح، یک جانبه و دوره ای به خاطر آورید. بنابراین اصول ذهنی و تفکر خلاقانه ی به کاررفته در یادداشت های نقشه ذهنی شما را قادر می سازد تا به سادگی به هر موضوع جدیدی بپردازید و امتحانات خود را با نتیجه ای مطلوب سپری کنید.

 

 

مرکز مشاوره و روانشناسی راه فردا

گردآورنده: بهارک حسینی ( روانشناس در زمینه وسواس، افسردگی و اضطراب ) - نگار صادقی

لينك هاي مرتبط

لينك مرتبط مركز مشاوره راه فردا

جهت مشاهده ويديوهاي برنامه صبحي ديگر با حضور جناب دكتر مجيد محمودي مظفر  بر روي لينك آپارات كليك كنيد.

مقالات

موسیقی و جایگاه آن در رشد کودکان

جنین انسان بیست هفته پس از تشکیل نطفه , صداهای خارج از رحم و از جمله موسیقی را می شنود و تحقیقات نشان می دهد که یک نوزاد قادر است آنچه را که در محیط رحم مادر می شنود ,

نوجوان،شهروند تنها!

مدتی پیش یکی از مراجعانم نزد من شکایت می‌کرد که دختر 11 ساله‌اش عاشق شده است! می‌گفت او هنوز 11 سالش هم نشده. پسرک را هم دیده‌ام. یک‌بار می‌خواستم بزنم زیر گوشش. همه‌اش به خاطر دوستان مدرسه‌اش است. آنها ماهواره دارند. محرم و نامحرم سرشان نمی‌شود

 

 

برگزیده ها

جشن روز جهانی کودک

مراسم روز جهانی کودک، معاونت اجتماعی شهرداری تهران ، تالار خانه فرهنگ زرگنده

برنامه تلویزیونی صبح دیگر

پشت صحنه برنامه تلویزیونی صبح دیگر

کسب ایزو URS انگلستان

اولین و تنها مرکز مشاوره روانشناسی و مشاوره  دارای ایزو URSدر ایران

مجوز مرکز تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده

سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران با همکاری سازمان نظام جوانان ، تعداد محدودی مرکز تخصصی جهت مشاوره خانواده در نظر گرفته اند. مرکز مشاوره راه فردا نیز از برگزیدگان این مراکز می باشد..

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
پشت صحنه آخرين برنامه صبحي ديگر در سال 1394
همايش زبان بدن در بندر عباس94/11/15
پشت صحنه برنامه خانواده يك 1395/8/20
پشت صحنه برنامه صبحي ديگر14/10/94
برنامه زنده زاينده رود
روز جهاني كودك پاييز 94
^